Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hazine’den Açıklama Geldi: Depremzedelere Aylıkları Hemen Yatırılacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, deprem bölgesinde yer alan vatandaşların Şubat ayı maaşlarında aksama olmayacağını ve işlemlerin ivedilikle yapılacağını açıkladı.
Hazine’den Açıklama Geldi: Depremzedelere Aylıkları Hemen Yatırılacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Kahramanmaraş’ta Pazartesi günü meydana gelen ve Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Kilis ve Hatay’da ağır hasar yaratan depremden etkilenen vatandaşlar için bakanlıklardan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son açıklama, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan geldi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, deprem bölgelerinde Şubat ayı maaşlarının ivedilikle hesaplara yatırılacağı bildirildi.

Maaşını personel kanunlarına göre alan ve depremden etkilenen illerde görev yapanlar için 15 Şubat’ta yatırılacak aylıkların zaman kaybı yaşatmadan ödeneceği söylendi.

Deprem bölgelerindeki çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personeller için de aynı işlemin yapılacağı aktarıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati imzasıyla yayımlanan genelgede, şu ifadelere yer verildi:

“Banka hesaplarına aktarılan aylıkların ilgili bankalarca personele ivedilikle ödenmesi sağlanacaktır. Aylıklardan yapılan kesintiler önceki aylarda olduğu gibi yasal süresinde gönderilecektir.”

Yapılan açıklamada, maaşlardan kesilen vergilerin de alınmaya devam edileceği öğrenildi. Genelgede, “Ödenecek aylıklar yasal kesintiler yapılmak suretiyle muhasebeleştirilecektir” denildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu