Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık: Depremzede Çocuklar Aileleriyle Buluşmaya Başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından korumaya alınan refakatsiz çocuklarla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Detaylar haberde;
Bakanlık: Depremzede Çocuklar Aileleriyle Buluşmaya Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili derinden etkileyen yıkıcı depremlerin ardından bölgedeki refakatsiz çocuklarla ilgili çalışmaların hızlı bir şekilde yürütülmeye devam ettiğini açıkladı.

Bakanlık, depremzede 508 çocuğun kimlik tespitlerinin ardından ailelerine teslim edildiğini belirtti.

Bakanlık’tan Refakatsiz Çocuklarla İlgili Yeni Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, 10 ili etkileyen büyük depremlerin ardından refakatçisi olmayan 1396 çocuktan 1114’ünün kimliğinin belirlendiği belirtildi.

Kimliği belirlenmiş olan 508 çocuğun ailelerine teslim edildiği bilgisinin verildiği açıklamada, kimliği tespit edilemeyen 282 çocuğun bulunduğu bildirildi.

Açıklamada ayrıca, refakatçisi olmayan 1396 çocuktan 721’inin tedavisinin devam ettiği belirtildi.

167 çocuğun ise tedavisinin tamamlanarak kurum tarafından bakıma alındığı ifade edildi.

Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

Psikososyal Destek Ekipleri Bölgede

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, gün içinde yaptığı açıklamada, deprem bölgesindeki psikososyal destek ekiplerinin çalışmalarına ilişkin bilgiler vermişti.

Yanık, depremden etkilenen illerde 3 bin 234 personel ile 256 bin 605 vatandaşa psikososyal destek sağlandığı bilgisini vermişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu