Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yanık: Depremzedelere Psikososyal Destek Sağlanıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, afetin başından bu yana vatandaşların yaşadığı travmanın etkilerini en aza indirmek için çalıştıklarını söyledi.
Bakan Yanık: Depremzedelere Psikososyal Destek Sağlanıyor
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremler, bölgede büyük yıkım yaratırken, vatandaşların psikolojik olarak yıpranmasına neden oluyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, deprem bölgesinde 3 bin 234 personel ile 256 bin 605 vatandaşa psikososyal destek sağlandığını bildirdi.

Baka Yanık yazılı açıklamasında, deprem bölgesindeki psikososyal destek ekiplerinin çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakanlığın, afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmetleri sunma konusunda ana çözüm ortağı olduğunu belirten Yanık, afet ve acil durumlarında psikososyal destek hizmetlerinin Bakanlığın koordinasyonunda yürütüldüğünü kaydetti.

Bakanlığın alanında uzman meslek elemanları tarafından psikososyal desteğin verildiğini bildiren Yanık, “Psikososyal destek ekiplerimiz afetin başladığı andan itibaren vatandaşlarımızın yaşadıkları travmanın etkilerini en aza indirmek için sahada çalışmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bu alanda ulusal düzeyde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içinde olduklarını vurgulayan Yanık, psikososyal destek alanında birliktelik yapmak isteyen ulusal düzeyde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının başvurularını değerlendirdiklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Yanık, bu kurumların dilekçeyle birlikte başvuru formu ve görevlendirilecek ekip listeleri doldurularak Bakanlığın Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğünün athgm@aile.gov.tr mail adresine iletilmesi gerektiğini ifade etti.

Deprem bölgede büyük yıkıma neden olurken, can kaybı artmaya devam diyor. AFAD tarafından  yapılan son açıklamaya göre depremse hayatını kaybeden insan sayısı 31 bin 974’e yükseldi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın