Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlardan İHA Vurgusu: Yatırım ve Üretim Artıyor

Suudi Arabistan’ın Türk İHA’larını satın almasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile Ticaret Bakanı’ndan açıklama geldi.
Bakanlardan İHA Vurgusu: Yatırım ve Üretim Artıyor
Yorum

Türk savunma firması Baykar’ın Suudi Arabistan’a yaptığı insansız hava aracı (İHA) satışında Türkiye tarihinin en büyük savunma ve havacılık ihracatına imza atmasının yankıları sürüyor.

Özel şirket vasfındaki Baykar’ın Suudi Arabistan ile yapılan resmi temaslarda 2 satın alma anlaşması yapmasını değerlendiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat, övgü dolu ifadelerde bulundu.

Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı’nın Baykar ile yaptığı ihracat ve iş birliği sözleşmesi için Türkiye’nin öncü rolüne atıf yapan Bakan Kacır sosyal medya paylaşımında, “Kilogram başına ihracat değerimizi yükseltebilmemizin yolu yüksek teknoloji üretebilmekten geçiyor ve savunma sanayii ihracatı, stratejik iş birliklerinin kapısını aralıyor” dedi.


Ticaret Bakanı Bolat ise Twitter paylaşımında, “Türkiye Cumhuriyeti büyüyor ve gelişiyor, geliştikçe üretim ve ihracat yapıyor. İhracat yaptıkça ülkemize döviz giriyor, istihdam oluşuyor, yatırım ve üretim artıyor” diyerek beklenen yabancı yatırımların işaret fişeğinin ateşlendiği mesajını verdi.

Tebriklerini ilettiği açıklamasında, “Ülkemiz ticaret tarihinde savunma ve havacılık alanındaki en büyük ihracat anlaşmasına Suudi Arabistan’da imza attığını” dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu