Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yanık’tan Müjde: Sosyal Yardım Ödemeleri Bugün Yatıyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, sosyal ve ekonomik destek ödemelerinin hesaplara yatacağını duyurdu. Detaylar haberde;
Bakan Yanık’tan Müjde: Sosyal Yardım Ödemeleri Bugün Yatıyor!
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Temmuz’a ait yaşlı aylığı, engelli aylıkları, evde bakım yardımı ve sosyal ekonomik destek (SED) ödemelerini bayramdan önce hesaplara yatıracaklarını açıkladı.

Sosyal yardım kapsamında hak sahibi vatandaşlara toplam 3 milyar 125 milyon ödeme yapılacak.

Bakan, bu destek kapsamında yaklaşık 835 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi, 658 milyon TL tutarında engelli aylığı ödemesi olacağını belirtti.

Bakan, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara ve ailelerine destek sağladıklarını hatırlatarak 1 milyar 296 milyon TL ödeme yapılacağını söyledi.

Evde bakım yardımından Temmuz ayında 550 bin vatandaşın faydalanacağını ekledi. Derya Yanık, geçen ayın sonlarında yaptığı bir açıklamada bakıma ihtiyacı olan vatandaşlar için Haziran ayında 1 milyar 289 milyon TL’nin hesaplara yatırıldığını bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

Yaşlı ve engellilere yapılan ödeminin yanında ihtiyaç sahibi ailelere de destek verdiklerini anımsattı. Çocukların ekonomik sebeplerden ötürü ailelerinden kopmamasını sağlamak için 147 bin çocuğun ailesinin hesaplarına  toplamda 336 milyon TL yatırılacağına değindi.

SED Ödemesi Bugün Hesaplara Yatıyor

Derya Yanık, çocukların, engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata etkin katılımlarını sağlayabilmek için eğitimden sağlığa her alanda yanında olduklarını belirtti. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için sosyal yardım programlarını geliştirdiklerinin altını çizdi.

Bakan, Türkiye’nin refahını toplumun tüm kesimleriyle paylaştıklarını belirterek “Bu doğrultuda Kurban Bayramı dolayısıyla SED ödemelerini bugün hesaplara yatırıyoruz” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.