Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yanık Vatandaşlık Maaşının Detaylarını Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, katıldığı bir programda vatandaşlık maaşının detaylarını açıkladı.
Bakan Yanık Vatandaşlık Maaşının Detaylarını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

AK Parti’nin seçim vaatlerinden biri olan vatandaşlık maaşına yönelik, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan açıklama geldi. Bakan Yanık, söz konusu uygulamanın detayları hakkında konuştu.

A Haber’e konuşan Bakan Yanık, vatandaşlık maaşı kriterlerinin önemli bir kısmının mevcut olduğunu söyledi. Sistemde 28 kurum ve kuruluşun verilerinin doğrudan entegre olduğunu söyledi. Vatandaşlara başvur yaptığında gelir ve miktarın ölçüldüğünü söyledi.

Vatandaşlık maaşı uygulamasından aynı aileden birden fazla kişinin faydalanabileceğini belirten Kurum, sosyal yardımların hane temelli olduğunu kaydetti. Bu konuda tek ölçünün milletin ihtiyacı olduğunu kaydetti.

“Maaş Miktarı Belirlenmedi”

Bakan Yanık en çok merak edilen konulardan biri olan vatandaşlık maaşının miktarına yönelik konuştu. Henüz bu konuda bir belirlemenin gerçekleşmediğini aktardı.

Söz konusu uygulama ile vatandaşlara ekonomik destek sağlanacağını sosyal refah seviyesinin yükseleceğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Vatandaşlık maaşının, düşük gelirli vatandaşların hayat standartlarını iyileştirmek ve sosyal adaleti sağlamak amacıyla sunulan bir destek mekanizması olduğu aktarıldı.

Bakan Yanık bu gelişmelerin öncesinde 561.123.454 TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yapıldığını duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın