Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Yanık Duyurdu! Doğal Gaz Destek Ödemeleri Başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Doğal Gaz Tüketim Desteği” ödemelerinin başladığını duyurdu. İşte detaylar...
Bakan Yanık Duyurdu! Doğal Gaz Destek Ödemeleri Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, vatandaşın merakla beklediği “Doğal Gaz Tüketim Desteği” hakkında açıklama yaptı. Destek kapsamında ödemelerin başladığını duyurdu.

Bakan Yanık, kış dönemine ilişkin başvuruların 5 Eylül itibarıyla alınmaya başladığını belirtti.

“271,7 milyon TL Destek Destek Verildi”

Buna göre başvuruda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından onaylanan toplam 336 bin haneye 271,7 milyon TL destek verildiğini aktardı. Bu destekten ihtiyaç sahibi olan, mahallesinde doğal gaz alt yapısı bulunan 603 ilçede ikamet eden ve doğal gaz aboneliği olan kişilerin yararlanabileceğini duyurdu.

Destek tutarının ısıl harita baz alınarak belirlendiğini söyleyerek 900 TL-2 bin 500 TL arasında değiştiğini belirtti.

“Kiracılar Destek Kapsamına Alındı”

Bu destekten daha fazla hanenin yararlanması için düzenlemeler yaptıklarını belirten Yanık, kiracılarında kapsama alındığının altını çizdi. Başvuru şartlarına uygun olan vatandaşların destekten yararlanabileceğini söyledi.

Bakan Yanık, faturalı sayaç kullanan kişilerin PTT’ye giderek yaralanabileceğini, ön ödemeli sayaç kullananların ise destek miktarının kartlarına yansıyacağını bildirdi.

Doğal Gaz Tüketim Desteği programından yararlanacak kişilerin kriterleri ise şu şekilde:

“Türk vatandaşı olmak, destek programında başvuruda bulunmak, doğal gaz arzı sağlanan yerde ikamet etmek, ön ödemeli ya da faturalı sayacın olması, faturanın mesken abone grubuna ait olması, SYD Vakfı tarafından hak sahipliği kararın verilmesi.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu