Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yanık Duyurdu: Aile Destek Ödemeleri Öne Çekildi

Bakan Yanık, Aile Destek Programı kapsamında yapılan sosyal yardımların öne çekildiğini ve ödemelerin bugün hesaplara yatırılacağını duyurdu. Detaylar haberde;
Bakan Yanık Duyurdu: Aile Destek Ödemeleri Öne Çekildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ocak ayının ilk haftası yapılması planlanan Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin tarihinde değişikliğe gidildiğini açıkladı. Yapılan değişiklikte, ödemelerin öne çekildiğini duyurdu.

Twitter hesabı üzerinden duyuru yapan Bakan Yanık, programdan faydalanan hak sahiplerinin hesaplarına bugün itibarıyla ödemelerin yapılacağını paylaştı.

Derya Yanık Twitter Açıklama
Kaynak: Twitter

Yıl Sonuna Kadar 3 Milyon Haneye Yardım Yapılacak

Bakan, Aile Destek Programı kapsamında yapılan yardımların sene sonuna kadar 3 milyon tekil haneye ulaştırılacağını söyledi.

Hak sahiplerine yapılacak ödemelerin tutarının 13 milyar liradan fazla olacağını belirterek, “Ayrıca yıl sonuna kadar Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri kapsamında çocuk bileşeni ile toplam 5,6 milyon çocuğumuz için 2,6 milyar lira ödeme gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Eylül’de Destek Tutarı 882 Milyon Lirayı Aşmıştı

Aile Destek Programı kapsamında Eylül ayı itibarıyla yapılan ödeme tutarı 882 milyon 774 bin TL olmuştu. Bakan Yanık, bu ödemenin 1 milyon 659 bin 48 haneye ulaştığını açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca yaptığı açıklamada yapılan sosyal yardımlar vasıtasıyla toplamda 15 Milyar TL değerinde kaynağın vatandaşlara sunulacağını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın