Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Müjdeyi Verdi! Aile Destek Programı Ödemeleri Yapıldı

Bakan Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik uygulanan Aile Destek Programı ile ilgili duyuruda bulundu. İşte vatandaşın beklediği haberin detayları...
Bakan Müjdeyi Verdi! Aile Destek Programı Ödemeleri Yapıldı
HABER GİRİŞ

Milyonlarca vatandaşın dört gözle beklediği haber geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Destek Programı ödemelerinin bugün yapıldığını duyurdu. 882 milyon 774 bin TL tutarında miktarın ödendiğini söyledi.

Bakan, 1 milyon 659 bin 48 haneye bu ödemenin gerçekleştirildiğini açıkladı. Bakanlık tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ilk ödeme Temmuz ayında yapılmıştı. Derya Yanık sosyal medya hesabından şu notu paylaşmıştı: “Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor. Aile Destek ödemeleri bugünden itibaren hesaplarda.”

Bakanlık, ailelere yapılan ödemenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın değerlendirmeleriyle aynı zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan temin edilen verilere göre Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinden hazırlandığını belirtti.

15 Milyar TL’lik Kaynak Vatandaşlara Sunuluyor

Bu gelişmelerin öncesinde Bakan Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan desteklerle ilgili bilgi verdi. Sosyal yardımlara yeni bir uygulamayı eklediklerini söyledi. 15 Milyar TL’lik bir kaynağı vatandaşa sunacaklarını kaydetti.

Gelir kaynağına göre haneye aylık 450, 500, 550 veya 600 TL destek verileceğini belirtti. Şartları taşıyan hanelerin 12 ay boyunca düzenli olarak destekleneceğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Bakanlıktan Kadın Kooperatiflerine Danışmanlık Hizmeti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile Destek Programı ödemelerinin yanında bugün resmi sitesinden kadın kooperatiflerine teknik bilgi ve beceriye sahip uzmanlar aracılığıyla danışmanlık hizmeti sunulacağını açıkladı.

Kadın kooperatiflerine, kooperatif hukuku, sosyal güvenlik, muhasebe, ürün geliştirme, markalaşma, pazarlama ve e-ticaret gibi konularda destek sağlanacağını söyledi.

Bakanlık, kadınların kooperatifleşmesinin teşvik edilmesi, kadın kooperatifçiliğine ilişkin politika geliştiren ve uygulayan kurumların kapasitesinin geliştirilmesi yoluyla kadın istihdamının arttırılmasının aynı zamanda kadınların güçlenmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.