Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yanık Ağustos’ta Yapılan Yardım Miktarını Açıkladı

Bakan Derya Yanık, Ağustos ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımın miktarını açıkladı. İşte detaylar...
Bakan Yanık Ağustos’ta Yapılan Yardım Miktarını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, hak temelli, hesap verilebilir ve sürdürülebilir bir sosyal yardımlaşma sistemi kurduklarını belirtti. Bu kapsamda yılın 8. ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara 6 milyar 907 milyon TL yardım yapıldığını açıkladı.

Vatandaşların önceden hizmet görmek için kapı kapı kamu kurumlarını gezdiğini belirterek artık kişinin kendisine gidildiğini söyledi.

İhtiyaç Sahipleri Yalnız Bırakılmıyor

Bakan yanık, birçok alanda destek verildiğini ve yardım ihtiyacı olan kişileri yalnız bırakmadıklarını aktardı. Engelli ve yaşlı vatandaşların hayata etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için her alanda destek verdiklerini hatırlattı. Bu doğrultuda Ağustos ayında toplamda 2,7 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarının hak sahiplerinin hesaplarına yatıldığını açıkladı.

Vefa Projesi kapsamında söz konusu dönemde 140,1 milyon TL tutarında destek verildiğini söyledi. Ayrıca eşi vefat eden kadınlara yönelik yardım yapıldığına değinen Yanık, ihtiyaç sahiplerine 111,8 milyon TL destek sağlandığın aktardı.

Yeni yapılan düzenleme ile evde bakım yardımı alan engelli kişilerin elektrik desteğinden yararlanacağını belirtti. Ağustos ayı içerisinde toplamda 270,9 milyon TL tutarında elektrik tüketim desteğinin verildiğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Yeni Proje ile 171,9 milyon TL’lik Destek Verildi

Derya Yanık bu açıklamalarının yanında yakın bir zamanda başlatılan Ulusal Hane Ziyareti Programı kapsamında toplamda 171,9 milyon TL tutarında destek verildiğini kaydetti. İhtiyacı olan vatandaşın ayağına giden sosyal devlet olgusunu yerine getirdiklerini söyledi. Proje sonunda 26 milyon hanenin ziyaret edileceğini belirtti.

Bu gelişmelerin öncesinde bu ayın başlarında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bir araya gelerek yeni destek programlarının eklenmesini konuştu. Ayrıca enerji desteğinin artacağı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.