Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Varank: TOGG Tesla Yöneticilerini Heyecanlandırdı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tesla'ya yaptığı ziyaret sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde..
Bakan Varank: TOGG Tesla Yöneticilerini Heyecanlandırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CES 2023’e katılmak üzere ABD’yi ziyaret etti. Bakan Varank, Silikon Vadisi’ne de ziyarette bulunarak ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın fabrikasında incelemelerde bulundu.

Bakan Varank, Tesla’nın geliştirdiği otomobiller ile üretim modelleri hakkında bilgi aldı. Ayrıca Tesla yöneticileriyle toplantı gerçekleştirdi.

“TOGG Tesla Yöneticilerini Heyecanlandırdı”

Söz konusu ziyarette otomotiv endüstrisindeki elektrifikasyonla birlikte gelen değişim ve dönüşümü yerinde görmek istediklerini belirten Varank, elektrikli araçlarda Tesla’nın öncü bir firma olduğunu kaydetti.

Bakan Varank, , Togg gibi startup mantığıyla ortaya çıkan bir firmanın Tesla yöneticilerini de heyecanlandırdığını belirtti.

Bakan, Tesla fabrikasının yanında Google’ın genel merkezini de ziyaret etti. Google’ın teknolojide 5 büyük global firmadan bir tanesi olduğunu belirterek dünyada teknolojinin, bilişim sektörünün gelişimine yön verdiğini söyledi.

Orada Türk yöneticilerle bir araya geldiklerini belirterek yapay zeka üzerine istişarelerde bulunduklarını belirtti.

Verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerine değinen Varank, “Otomotiv endüstrisi özelinde kendi geliştirdikleri çözümleri Türkiye’de nasıl uygulayabiliriz bunlarla ilgili ufuk açıcı bir istişaremiz oldu.” açıklamasında bulundu.

Bakan Varank, Amerika’da yaşayan Türk profesyonellerin ülkeleriyle bağını koparmamasını önemsediklerini belirtti. Yapılan görüşmelerde heyecanlandıran noktanın olaylara artık bilimsel araştırma olarak bakılmadığını bunların nasıl ekonomik değere dönüşebileceğinin konuşulması olduğunu söyledi. Türkiye ve ABD arasında bu tip insiyatiflein başlayabileceğini aktardı.

İki ülke arasında bilimsel ve girişimcilik alanında ilişkileri hızlandıracak programları uygulamaya alacaklarını söyledi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu