Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Varank TOGG’un İhracatı için Tarih Verdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı, TOGG'un uzun süredir merak edilen ön sipariş tarihini açıklayarak üretim süreciyle ilgili de ayrıntılar paylaştı. İşte detaylar;
Bakan Varank TOGG’un İhracatı için Tarih Verdi
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG’un dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te oluşturduğu “Dijital Mobilite Bahçesi”ni ziyaret etti. CES 2023’e katılmak için ABD’de bulunan Varank, açıklamalarda bulundu.

Bakan Varank, TOGG’un fuardaki bu yılki konseptinin dönüşen otomotiv endüstrisinin geleceği noktayı gösterdiğini öne sürdü. Geçen yıl söz konusu fuara 2 bin 400 katılımcının başvurduğunu, bu sene bu sayının 3 binin üzerine çıktığını kaydetti.

Gelinen noktada fuarda otomobil ve traktör markalarının görüldüğüne değinen Varank, TOGG’un geçen sene fuarda yerini alarak vizyonundaki doğru zamanlamaya işaret etti.

TOGG, Bir Otomobilden Daha Fazlası

Türkiye’nin otomobili projesinin başladığı zamanki “bir otomobilden daha fazlası” vizyonunun ortaya konulduğunu hatırlattı. Bu vizyon ışığında geliştirilen teknoloji ile artık otomobilin sadece insanları bir yerden bir yere götüren araçlar olmadığını aynı zamanda bir yaşam alanı deneyimi sunduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TOGG’un kampüs açılışında söylediği, Şubat ayının ikinci yarısında ön siparişlere başlanacağını hatırlattı. Mart ayının sonuna doğru da otomobilleri Türkiye’nin yollarında görüleceğine dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Bakan Varank, bu hedefin sadece Türkiye kapsamadığını aynı zamanda da Avrupa’da akıllı cihazları göstererek satış yapmak istendiğini paylaştı. Bu sebepten bahsi geçen etkinliklerin önemine vurguda bulundu.

TOGG’un Dijital Deneyimini Görmek için Sıraya Giriliyor

CES 2023’te TOGG’un standına yoğun ilgi olduğunu aktaran Varank, “Herkes TOGG’un buradaki dijital deneyimini görmek için sıraya giriyor. Böyle bir başarıya imza atmak gerçekten önemli, bizim açımızdan da mutluluk verici. Biz hem o heyecanı yaşamak hem de Türkiye’den buraya gelen diğer firmalara destek olmak için fuardayız.” dedi.

TOGG’un Türkiye’de satışa çıktıktan sonra 2 yıl içinde ihracata başlama hedefinden bahseden Varank, bunun için çalışmaların sürdürdüğünü iletti.

Dijital Mobilite Bahçesi, 910 Metrekarelik Bir Alanda

AA’ın haberine göre fuarda TOGG’un, CES 2023’te “Dijital Mobilite Bahçesi” adını verdiği 910 metrekarelik alanda sürdürülebilir ve bağlantılı bir mobilite geleceğini keşfetme deneyimini sunduğu ifade edildi.

TOGG’un hem dijital hem doğayla iç içe olan deneyim alanında, dualite yaklaşımındaki insan ve teknoloji, sanat ve bilim, akıl ve kalp, birlik ve çokluk gibi kavramları bir ara getirdiği de belirtildi.

Dijital Mobilite Bahçesi’nin; “Beyond X”, “Akıllı Yaşam”, “Temiz Enerji” ve “Self AI” alanlarından oluşarak ziyaretçilerin duyularını harekete geçiren bir deneyim yaşattığı paylaşıldı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın