Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Uraloğlu: Türkiye Yüzyılı ile Yeni Bir Başlangıca Hazırız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında Türkiye Yüzyılı vurgusu yaptı. Detaylar haberde;
Bakan Uraloğlu: Türkiye Yüzyılı ile Yeni Bir Başlangıca Hazırız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye Yüzyılı vizyonu ile hızlanarak yeni bir tarihi başlangıca hazırlandıklarını ifade etti.

“Cumhuriyetimiz, aziz milletimizin azmi ve gayreti sayesinde her geçen gün daha da kalkınmakta, daha da güçlenmektedir” diyen Uraloğlu, Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı ve emin adımlarla ilerlemekte olduğunu belirtti.

Ülkenin artan üretim kapasitesine, rekorlar kıran ihracatına, savunma sanayiinde hayata geçirilen projelere ve bölgesel sorunların çözümünde üstlenilen sorumluluklara dikkat çekti.

“Mega Projeleri Hayata Geçirdik”

Türkiye’nin, küresel lojistik bir güç olma ve dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme hedefleri doğrultusunda mega projeleri hayata geçirdiklerinin altını çizdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @a_uraloglu

Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim, Osmangazi ve 1915 Çanakkale Köprüleri, İstanbul Havalimanı, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı gibi küresel ölçekli projelerle Türkiye’yi uluslararası alanda vazgeçilmez bir düzeye taşıdıklarına vurgu yaptı.

GCM Yatırım Banner

Ülkede altyapıyı tamamladıklarını, artık Türkiye Yüzyılı ile hızlanarak yeni bir tarihi başlangıca hazırlandıklarını belirtti. 2053 hedefleri doğrultusunda yeni bir ulaşım çağına girildiğini ifade etti.

Açıklamasının devamında, bu çağın daha güvenli ve çevreye duyarlı, mobilite, dijitalleşme ve lojistik dinamikleriyle şekillenen, yeni bir dönem olacağını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.