Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Tekin: Yapacaklarımız Türk Eğitim Tarihine Not Düşülecek

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, görevi boyunca sektörün tüm paydaşlarıyla birlikte Türk eğitim tarihine not düşülecek güzel işler yapacaklarını belirtti. Detaylar;
Bakan Tekin: Yapacaklarımız Türk Eğitim Tarihine Not Düşülecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin yeni Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, önümüzdeki dönemde öğretmenler, eğitim yöneticileri, veliler ve eğitim ailesinin diğer paydaşlarıyla birlikte Türk eğitim tarihine not düşülecek güzel işler yapacaklarına inandığını belirtti.

Bakan Tekin, Ankara Altındağ’da “Cumhuriyet” adıyla açılmış olan ilk okul olma özelliğine sahip Cumhuriyet İlkokulu’nu ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

Bakan, Eğitimcilerle Bir Araya Gelirken Umutlu Konuştu

Tekin, ziyaret programında öncelikli olarak öğretmenler odasında eğitimcilerle bir araya geldi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Küçücük bir öğretmenler odasında çok samimi bir sohbet oldu. Ev sahipliği için en içten teşekkürlerimle” diyen Bakan, burada öğretmenlerin öneri ve beklentilerini dinlediğini belirtti.

“Eğitimi Hep Birlikte Yöneteceğiz”

Gelecek dönem adına olukça umutlu olduğunu söyleyen Tekin, başta öğretmenler olmak üzere eğitim ailesinin tüm paydaşlarıyla sıklıkla bir araya gelecekleri mesajını verdi. Bir aile ortamı havasında yapılacak istişarelerle eğitimi hep birlikte yöneteceklerini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Görev yaptığı süre boyunca tarihte iz bırakacak işler yapmayı hedeflediğini belirten Bakan, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılında, “Türkiye Yüzyılı”nı inşa etmek adına var gücümüzle gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bu yürüyüşteki en büyük yol arkadaşlarımız başta öğretmenlerimiz olmak üzere eğitim yöneticilerimiz, velilerimiz ve eğitim ailemizin diğer paydaşlarıyla Türk eğitim tarihine not düşülecek güzel işler yapacağımıza inanıyorum.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Yusuf__Tekin

Tekin, ziyaret ettiği okulun “Cumhuriyet” adıyla ilk açılan okul olduğunu da vurgularken, “Bugünkü okul durağımız Altındağ’da küçük şirin bir ilkokul. 1897 yılında açılmış, 1920’de TBMM açıldığında Kurtuluş Savaşımızın kadrolarına konaklama hizmeti vermiş, Cumhuriyetin ilanını müteakip Cumhuriyet adı konulan ilk okul olmuş” bilgilendirmesinde bulundu.

Aybüke Öğretmeni Andı

Bakan, sosyal medya hesabından yaptığı bir diğer paylaşımda, 9 Haziran 2017 tarihinde Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK’lı teröristlerce şehit edilen Aybüke öğretmeni andı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Yusuf__Tekin

Paylaşımında, “Müsteşarlığım döneminde en çok üzüldüğüm olaylardan birisi 22 yaşında gencecik Aybüke öğretmenimizin 9 Haziran 2017’de Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK’lı teröristlerce şehit edilmesiydi. Bugün şehadetinin yıldönümü rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.