Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Şulginov: Pakistan için Fiyat Diğer Tüketicilerle Aynı

Rusya Enerji Bakanı Nikolay Şulginov, Rusya’nın Pakistan’a indirimli fiyattan petrol sattığı iddiaları hakkında konuştu. Detaylar haberde...
Bakan Şulginov: Pakistan için Fiyat Diğer Tüketicilerle Aynı
Yorum

En son Türkiye’de kurulacak gaz merkezine yönelik açıklamalarıyla gündeme gelen Rusya Enerji Bakanı Nikolay Şulginov,  St. Petersburg’ta gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya’nın Pakistan’a indirimli fiyattan petrol sattığı iddiaları hakkında konuştu.

Bakan Şulginov, Pakistan’ın, Rusya için Hindistan gibi önemli bir ortak olduğunu söyledi.

Ayrıca Pakistan’a petrol sevkiyatının başladığını ancak özel bir indirim olmadığını aktardı. Pakistan için fiyatın diğer tüketicilerle aynı olduğunu bildirdi.

Şulginov, Pakistan’ın Rus petrolü için ödemeyi yuan cinsinden yaptığına yönelik iddiaları hakkında da konuştu.

Bunun yanında ödemenin dost ülkelerin para birimlerinde yapılması konusunda anlaştıklarını söyledi. Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, 11 Haziran’da yaptığı açıklamada, Rusya’nın sevk ettiği petrolü indirimli fiyattan aldıklarını söylemişti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu