Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Şulginov: Pakistan için Fiyat Diğer Tüketicilerle Aynı

Rusya Enerji Bakanı Nikolay Şulginov, Rusya’nın Pakistan’a indirimli fiyattan petrol sattığı iddiaları hakkında konuştu. Detaylar haberde...
Bakan Şulginov: Pakistan için Fiyat Diğer Tüketicilerle Aynı
HABER GİRİŞ

En son Türkiye’de kurulacak gaz merkezine yönelik açıklamalarıyla gündeme gelen Rusya Enerji Bakanı Nikolay Şulginov,  St. Petersburg’ta gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya’nın Pakistan’a indirimli fiyattan petrol sattığı iddiaları hakkında konuştu.

Bakan Şulginov, Pakistan’ın, Rusya için Hindistan gibi önemli bir ortak olduğunu söyledi.

Ayrıca Pakistan’a petrol sevkiyatının başladığını ancak özel bir indirim olmadığını aktardı. Pakistan için fiyatın diğer tüketicilerle aynı olduğunu bildirdi.

Şulginov, Pakistan’ın Rus petrolü için ödemeyi yuan cinsinden yaptığına yönelik iddiaları hakkında da konuştu.

Bunun yanında ödemenin dost ülkelerin para birimlerinde yapılması konusunda anlaştıklarını söyledi. Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, 11 Haziran’da yaptığı açıklamada, Rusya’nın sevk ettiği petrolü indirimli fiyattan aldıklarını söylemişti.

GCM Yatırım Banner

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.