Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İletişim Başkanlığı Kira Zam Sınırının Kalkacağı Haberini Yalanladı

Bakan Mehmet Şimşek’in iş insanlarıyla yaptığı görüşmede kira zam sınırına ilişkin paylaştığı açıklama İletişim Başkanlığınca yalanlandı. Detaylar haberde;
İletişim Başkanlığı Kira Zam Sınırının Kalkacağı Haberini Yalanladı
HABER GİRİŞ

Geçen hafta iş insanlarıyla yaptığı görüşmede konut sektörüne getirilen ve getirilmesi planlanan düzenlemelere dair görüş bildiren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ifadeleri bugün İletişim Başkanlığı tarafından yalanlandı.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı açıklamada, Bakan Şimşek’in basına kapalı olarak yaptığı toplantıdaki söylemlerinin resmi açıklama olarak kabul edilmemesi gerektiği aktarıldı.

Buna göre Şimşek’in, 1 Temmuz 2024 tarihine kadar uygulamada olan yüzde 25 tavan zam düzenlemesinin sonlanacağı ve gelecek yıla uzatılmayacağı görüşünün henüz resmiyet kazanmadığı belirtildi.


Açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanı’nın konut kiraları için geçerli olan tavan zam sınırının kaldırılacağını açıkladığı yönünde haberlerin manipülasyon içerdiği söylendi.

Bakan Şimşek’in görüşmede, düzenlemenin son tarihine yaklaşıldığında yeniden gözden geçirileceğini söylediği bildirildi.

Açıklamada, “Bahse konu haberlerde iddia edildiği gibi konut kira artışlarında düzenlemeyle ilgili henüz bir karar alınmamış olmakla beraber, Bakan Şimşek’in kamuoyuna resmi bir açıklaması da bulunmamaktadır” denildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.