Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Şimşek Programların Başarısını Vurguladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın enflasyon mesajı sonrasında paylaşım yapan Bakan Şimşek, önemli mesajlara verdi. Detaylar haberde...
Bakan Şimşek Programların Başarısını Vurguladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin Elazığ’da düzenlenen mitingine katıldı. Ekonomiye yönelik mesajlar veren Erdoğan, enflasyon hakkında konuştu. Erdoğan’ın bu açıklamaları hakkında paylaşımda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uygulanan programların başarısına değindi.

Erdoğan, dün Elazığ’da yaptığı konuşmada enflasyonu düşürmenin bugünden yarın olabilecek bir şey olmadığını söyledi.

Amaçlarının vatandaşımızın aşına, ekmeğine, işine halel getirmeden enflasyonu tekrar tek haneli oranlara düşürmek olduğunu kaydetti.

Sabırla tek haneli enflasyon oranına ulaşılacağını söyleyen Erdoğan, “Nasıl daha önce enflasyonu uzun yıllar tek haneli rakamlarda tuttuysak, aynısını yine başaracağız” dedi.

Ekonominin temel direklerinin son derece sağlam, dirençli ve güçlü olduğunu kaydetti. Merkez Bankası’nın döviz rezervlerinde herhangi bir sorun olmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

“Tüm Kesimler Tarafından Kabul Gören Programın Başarısı Artar”

Erdoğan’ın bu sözleri hakkında değerlendirmede bulunan Bakan Şimşek, “Programın hazırlanmasından uygulanmasına kadar her aşamada Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü desteğini gördük.” açıklamasında bulundu.

Göreve geldikleri günden itibaren gereken tüm politikaları ivedilikle uygulamaya aldıklarını söyledi.

Ulusal ve uluslararası platformlarda programın hedeflerinin ve sonuçlarının anlatıldığını kaydetti. Programı anlatmak için dün Batman’da olduklarını belirterek, bugün Gaziantep’te olduklarını söyledi. Tüm kesimler tarafından anlaşılan ve kabul gören programların başarısının arttığını aktardı.

Bu hafta içinde yine enflasyona yönelik konuşan Erdoğan, enflasyonla mücadelenin istenilen yere gelmediğini vurgulamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın