Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Şimşek: BAE’nin Programımıza İnandığını Duymak Cesaret Verici

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, BAE-Türkiye İş Forumu'nda BAE'nin Türkiye'ye devam eden güçlü desteğine vurgu yaptı. Detaylar haberde;
Bakan Şimşek: BAE’nin Programımıza İnandığını Duymak Cesaret Verici
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, BAE-Türkiye İş Forumu’nun kapanış bölümünde konuşma yaparken, Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasındaki bağları daha da güçlendirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Bakan, ülkeler arasında yaklaşık 50,7 milyar dolar değerinde çok sayıda mutabakat zaptı ve stratejik anlaşmalar imzalandığına dikkat çekti.

Şimşek: BAE’nin Güçlü Desteği için Minnettarım

Şimşek, Abu Dabi’de Emirates Palace Mandarin Oriental Otel’de gerçekleştirilen forumda, katılımcılara Türkiye’nin ekonomik programı hakkında bilgiler verdi.

Abu Dabi’de olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ederken, BAE’nin Türkiye’ye devam eden güçlü desteği ve ekonomik programa duydukları güven için minnettar olduğunu söyledi.

Türkiye ekonomi programının sağlam para politikası, mali disiplin ve yapısal reformlar olmak üzere üç ana ayağa sahip olduğunu söyleyen Şimşek, güvenilir ve kurallara dayalı politikalarla makroekonomik istikrarı güçlendirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Özellikle para politikası çerçevesindeki son gelişmelerin cesaret verici olduğunu söylerken, enflasyonu ve cari açığı düşürmeye yönelik para politikasının aşamalı olarak sıkılaştırmaya devam edileceği bilgisini verdi.

Türkiye’nin çok büyük bir potansiyele sahip olduğuna ve hükümetin makroekonomik zorlukların üstesinden gelme vaadinin bu potansiyeli açığa çıkaracağına inandıklarını sözlerine ekledi.

“Bu Başarı Öyküsünün Bir Parçası Olmanızı İstiyoruz”

“Bu sebeple bu başarı öyküsünün bir parçası olmanızı istiyoruz” diyen Bakan, BAE’li meslektaşlarının programa inandığını duymanın cesaret verici olduğunun altını çizdi.

Sözlerinin devamında “Hazine ve Maliye Bakanı olarak Türkiye’nin ticarete açık olduğunu bilmenizi isterim. Türkiye’de iş yaparken yardımcı olabileceğimiz her konuda kapımız hepinize açık” diyen Şimşek, BAE’nin Türkiye’nin deprem yardım çabalarına verdiği destek için de teşekkürlerini sundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.