Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Özer’den Öğretmenlere 1 Yıl Erteleme Kararı

Milli Eğitim Bakanı Özer, 6 Şubat tarihli depremler nedeniyle öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüklerinin ertelendiğini açıkladı. İşte detaylar;
Bakan Özer’den Öğretmenlere 1 Yıl Erteleme Kararı
HABER GİRİŞ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2023 yılının yer değiştirme dönemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Özer, öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüklerine bağlı olan resen atama işlemlerinin yapılmamasına ilişkin resmi yazının 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderildiği bildirildi.

Bakanlık tarafından paylaşılan açıklamada, asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat tarihli depremler sebebiyle 10 ili kapsayan bölgede olağanüstü hal ilan edildiği anımsatıldı. Daha sonrasında deprem bölgesine Elazığ’ın da eklendiğine işaret edildi.

Öğretmen Atamaları Yapılmayacak

Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının bir, iki ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan ve zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan öğretmenlerin atamalarının yapılmayacağına dikkat çekildi.

Öğretmelerin atamalarının, 2023 yılındaki değiştirme döneminde zorunlu çalışma yükümlülüğü kapsamında yapılmayacağı vurgulandı.

Mahmut Özer Öğretmenlerin Zorunlu Çalışma Yükümlülükleri
KAYNAK: TWİTTER

Bakanlığın yaptığı açıklamanın ardından Özer, resmi Twitter hesabından konuya ilişkin açıklamada bulundu. Özer, Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüklerinin 1 yıl ertelendiğini duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Öğretmenler Deprem Bölgesinde Her Alanda Çalıştı

Mahmut Özer Şubat ayında deprem bölgesinde bulunan yaklaşık 20 bin görevli ve gönüllü öğretmene emekleri için teşekkür etmişti.

Deprem bölgesindeki öğretmenlerin enkazdaki hayat koridorlarından çadır kentlere, aşevlerinden çocuklar için psikososyal destek noktalarına kadar her yerde çalıştıklarını vurgulamıştı.

Öğretmenlerin deprem bölgesinde her alanda çalışmalar göstererek her türlü yardımın koordinesinde büyük katkılar sağladıklarının da altını çizmişti.

Bakan Özer açıklamasında, deprem bölgesinin her köşesinde canla başla çalışan tüm öğretmenlere ve eğitim ailesine minnettarlığını da dile getirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın