Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mahmut Özer: Bölgedeki Tüm Öğretmenlerimize Minnettarız

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yıkıcı depremlerden etkilenen illerde çalışan görevli ve gönüllü öğretmenler için bir teşekkür mesajı paylaştı. Detaylar haberde;
Mahmut Özer: Bölgedeki Tüm Öğretmenlerimize Minnettarız
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından afet bölgesine Türkiye ve dünyanın dört bir yanından yardımlar gelmeye devam ediyor. Bölgede görevli ve gönüllü olarak bulunan öğretmenler de depremden etkilenen illerde pek çok noktada depremzedelere önemli yardımlarda bulunmayı sürdürüyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün sosyal medya hesabından afet bölgesinde çalışan öğretmenler için bir teşekkür mesajı yayımladı.

Özer’den Öğretmenlere Teşekkür Mesajı

Özer, bölgede bulunan yaklaşık 20 bin görevli ve gönüllü öğretmene emekleri için teşekkür etti.

Özer, bölgedeki öğretmenlerin enkaz başlarındaki hayat koridorlarından çadır kentlere, aşevlerinden çocuklar için psikososyal destek noktalarına kadar her yerde çalışmalar gösterdiklerini ve her türlü yardımın koordinesinde büyük katkılar sağladıklarını ifade etti.

Afet bölgesinin her köşesinde canla başla çalışan tüm öğretmenlere ve eğitim ailesine minnettarlığını dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan bilgilere göre afet bölgesinde 5 bini arama-kurtarma ekibi olmak üzere yaklaşık olarak 20 bin öğretmen aktif biçimde görev aldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @prof_mahmutozer

MEB, Dayanışma Kültürüne Dikkat Çekti

MEB’in sosyal medya paylaşımında ise dayanışma kültürüne dikkat çekildi.

“Çocuklarımızda yeşerteceğimiz en kıymetli değerlerimizden biridir dayanışma kültürümüz” denilirken, “Bizi biz yapan bu değerle yurdun dört bir köşesindeki okullarımızda öğrenci, öğretmen ve velilerimizle afetzedelerin ihtiyaçlarına çare olmak için kenetlendik… Türkiye Tek Yürek” ifadeleri kullanıldı.

Paylaşılan videoda, Bakanlık olarak afet bölgesindeki depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması adına çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğü bilgisi verildi.

Bakanlık bünyesinde 825 bin battaniye, 231 bin uyku tulumu, 1 milyon 725 bin kalın giyeceğin yanı sıra on binlerce bere, panço ve atkı üretildiği belirtildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tcmeb

61.800 elektrikli ısıtıcı ile binlerce sobanın afet bölgesine ulaştırıldığı ve günde 2 milyon 89 bin kişilik sıcak yemek çıkarıldığı ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.