Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Özer’den Anaokulu ve Halk Eğitimi Kursları Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, halk eğitimi kursları ve OSB'ler bünyesinde açılacak olan anaokullarına dair açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Bakan Özer’den Anaokulu ve Halk Eğitimi Kursları Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, halk eğitimi merkezlerinde açılan kurslar ve vatandaşların kurslara erişimine dair bilgilendirmelerde bulundu. Özer, ayrıca organize sanayi bölgelerinde kurulması planlanan anaokullarına dair son durumdan bahsetti.

Bakan Özer, her iki konuya dair açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi.

Özer: Halk Eğitimi Kursları ile 4 Binden Fazla Seçenek Sunuluyor

MEB bünyesindeki halk eğitimi merkezlerinde açılan kurs ve bu kurslara vatandaşların erişimi ile ilgili son verileri paylaşan Özer, halk eğitimi kurslarından 2022 yılından günümüze kadar 18 milyon 750 bin vatandaşın yararlandığını belirtti.

MEB’in yalnızca eğitim çağındaki nüfusa hitap etmediğini, tüm vatandaşların gelişimi adına her türlü eğitim mekanizmasını sunduğunu dile getiren Özer, halk eğitimi kurslarında başlatılan istihdam ve dijitalleşme hamlesinin de büyük katkısıyla bu denli yüksek sayıda vatandaşa ulaşma başarısı elde ettiklerini vurguladı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @prof_mahmutozer

Ülkenin dört bir köşesinde kursiyerler vatandaşlara 4 binden fazla kurs seçeneği sunduklarını, HEMBA platformu ile artık dijital ortamda yurt içi ve yurt dışındaki tüm vatandaşlara kurs sağlandığına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Tüm OSB’ler Bünyesinde Anaokulları Açılacak

Özer’in gündemindeki bir diğer konu ise Türkiye genelindeki organize sanayi bölgelerinde (OSB) açılacak anaokullarıydı.

2023 yılının sonuna kadar ülkedeki tüm OSB’ler bünyesinde anaokulları açacaklarını söyleyen Bakan, okul öncesi eğitime verilen önceliğin bir sonucu olarak Samsun’daki 10 organize sanayi bölgesine 10 anaokulu yapımının yatırım programına alındığını duyurdu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @prof_mahmutozer

Özer, paylaşımında “2023’ün sonuna kadar Türkiye’deki tüm OSB’ler bünyesine anaokulları açıyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.