Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Özer Duyurdu! MEB 5 Bin Personel Alımı Yapacak

Bakan Özer, merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 5 bin sözleşmeli personelin alınacağını duyurdu. Detaylar haberde...
Bakan Özer Duyurdu! MEB 5 Bin Personel Alımı Yapacak
HABER GİRİŞ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sosyal medya hesabından 5 bin sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Personellerin merkez ve taşra teşkilatında görevlendirileceğini aktardı.

Bakan Özer, istihdam edilen personellerin öncelikle afet bölgesindeki illerde görevlendirileceğini kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Personel
Kaynak: Twitter

Bu kapsamda merkez teşkilatına 250 büro personeli ve 4 avukat alınacak. Taşra teşkilatına ise 4 bin büro personeli, 100 mühendis, 125 diyetisyen, 500 hemşire ve 21 avukat alınacak.

Bu gelişmelerin öncesinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sözleşmeli personelin kadroya alımı için yapılacak atama başvurularının başladığını duyurmuştu. Bu kapsamda memur kadrosuna atanacakların Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında olan sözleşmeli öğretmenler ve sözleşmeli diğer personelin olacağı söylendi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.