Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MEB Duyurdu: Sözleşmeli Personelin Atama Başvuruları Başladı

MEB, sözleşmeli personelin beklediği kadroya atanma başvurularını başlattı. Detaylı bilgi haberde;
MEB Duyurdu: Sözleşmeli Personelin Atama Başvuruları Başladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sözleşmeli personelin kadroya alımı için yapılacak atama başvurularının başladığını duyurdu. 31 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar sürecek başvurular, dijital ortam üzerinden yapılacak.

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, memur kadrosuna atanacakların Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında olan sözleşmeli öğretmenler ve sözleşmeli diğer personelin olacağı söylendi.

Diğer personelin kapsamı hakkında da bilgi verilerek, sözleşmeli idari destek görevlisi, sözleşmeli idari büro görevlisi, sözleşmeli destek personeli ve sözleşmeli fizyoterapistin olduğu belirtildi.

28 Kasım 2022 tarihinden itibaren sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışan ve yürürlülük tarihi 26 Ocak 2023 olan 7433 Sayılı Kanun kapsamında sözleşmesi devam eden personelin başvuru hakkının olduğu paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.