Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Özer Deprem Bölgesindeki Okullar için Tarih Verdi

Bakan Özer, depremden etkilenen illerdeki okulların eğitim öğretim sürecine hangi tarihlerde başlayacağını açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Bakan Özer Deprem Bölgesindeki Okullar için Tarih Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki eğitim öğretime ara verilmişti. Sürecin nasıl ilerleyeceği hakkında görüşmelerin hafta sonu tamamlanacağı söylenmişti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Afet bölgesinde 1 Mart itibarıyla açılması planlanan okulların tespitine ilişkin son değerlendirmeler yapıldı. Eğitim ve öğretime geçişin il bazlı değil ilçe ve okul temelli olacağını bildiren Özer, illerin 3 ayrı şekilde kategoriye ayrıldığına işaret etti.

Deprem bölgesindeki okulların sağlamlık raporuna göre farklı zamanlarda eğitim öğretim sürecine başlayacağını kaydetti.

4 İlde Eğitim Öğretim Süreci 1 Mart’ta Başlıyor

Bakan Özer, ilk kategoride Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın olduğunu belirtti. Söz konusu illerin merkez ve tüm ilçelerinde 1 Mart itibarıyla eğitim ve öğretime başlanacağını paylaştı.

İkinci kategoride yer alan Gaziantep ve Osmaniye’deki eğitim sürecinin başlamasının 13 Mart’a kadar uzatıldığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Üçüncü kategoride ise Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’ın yer aldığını söyleyen Özer, bu illerdeki eğitim öğretim sürecinin 27 Mart’ta başlayacağına dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.