Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Nebati’den Kayıt Dışı Ekonomi ve Vergi Denetimi Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, vergi denetimlerinin Cumhuriyet tarihinin yıllık en yüksek seviyesine ulaştığını söyledi.
Bakan Nebati’den Kayıt Dışı Ekonomi ve Vergi Denetimi Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kayıt dışı ekonomi ile mücadele ve vergi denetimlerine dair açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati verilen mücadele kapsamında, vergi incelemesi ve denetimlerle Cumhuriyet tarihinin bir yıldaki en yüksek sayıda denetimini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Geçen yıl tamamlanan vergi inceleme ve denetim sayısını 3 kat artırdıklarını belirten Nebati, “Göreve geldiğimizde belirlediğimiz 1 milyon mükellef nezdinde denetim hedefine bugün itibarıyla ulaştık.” açıklamasında bulundu.

Bakan Nebati, gerçekleştirilen vergi incelemeleri ve denetimlerde ceza kesmeyi değil rehberlik ederek vergiye gönüllü uyumu artırmayı amaçladıklarını söyledi. Vergi kayıp ve kaçağını engelleyerek daha adil bir vergi sistemi inşa etmeyi ve mükellef haklarını da gözeterek her bir vatandaşın hakkını korumayı amaç edindiklerini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı kayıt dışı ekonomi, piyasa bozucu faaliyetler ve vergi kaçakçılığıyla mücadele için vergi incelemeleri ve denetimlerle her zaman olduğu gibi bundan sonra da sahada olmaya devam edeceklerini ve çalışmaları kararlılıkla sürdüreceklerini vurguladı.

Bakan Nebati bu açıklamalarının öncesinde, hedeflere ulaştıracak adımları atmaya devam edeceklerini Cumhuriyetin 100. yılına yaraşır bir bütçe hedefi için çalıştıklarını söylemişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.