Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Nebati’den Hazine Destekli Kefalet Sistemi Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında finansman erişiminin önemine vurgu yaptı.
Bakan Nebati’den Hazine Destekli Kefalet Sistemi Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında yürütülen süreçlere dair açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Nebati, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat artışları hedeflerine ulaşmak için kredilerin üretken alanlara yönlendirilmesine ve reel sektörün uygun koşullarda finansmana erişimine önem verdiklerini söyledi.

Bakan Nebati, bu kapsamda, Hazine Destekli Kefalet Sistemini aktif bir şekilde kullanmayı sürdürdüklerini ve selektif kredi politikaları ile büyümede devamlılığı desteklediklerini belirtti.

Nebati açıklamasının devamında, “Kadınlarımıza kapsamlı programlar, teşvik ve destekler sunarak pozitif ayrımcılık uygulamayı kesintisiz sürdürüyoruz. 2023 Ocak ayı itibarıyla, kadınların ülkemizde işgücüne katılım oranı yüzde 36,1 ile tarihi yüksek seviyelerde seyretmeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Selektif kredi politikalarının yanı sıra, model kapsamında atılan diğer adımlar ve iyileşen yatırım ortamı ile birlikte, girişimcilik ekosistemini güçlendirdiklerini belirtti. Yerli ve katma değerli üretimi artırmak ve küresel değer zincirindeki konumu her geçen gün daha ilerilere taşımak için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Bakan Nebati sözlerini tamamlarken, “Bu çerçevede, Togg başta olmak üzere elektrikli araç ekosistemi, savunma sanayi, enerjide dışa bağımlılığı azaltan yatırımlar ve enerji teknolojileri üretimi gibi alanlarda elde ettiğimiz büyük başarıları daha da ileriye taşıyarak Türkiye Yüzyılı’na güvenle, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.