Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Nebati: Türkiye Yabancıların İlgi Odağı Olmaya Devam Edecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TL cinsi varlıklara erişim imkanının genişletileceğini açıkladı.
Bakan Nebati: Türkiye Yabancıların İlgi Odağı Olmaya Devam Edecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati yurt dışı yerleşikler için belirlenecek alanlarda swap enstrümanı ile Türk Lirası cinsi varlıklara erişim imkanının genişletileceğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı, Türkiye’nin serbest piyasa ekonomisini esas aldığını ve bu imkan ile yabancılara yatırım imkanı sağladığını kaydetti.

Bakan Nebati açıklamasında, “Serbest piyasa ekonomisi ilkelerini esas alan ülkemiz, bu imkânı ile yurt dışı yatırımcılar için geçmişte olduğu gibi bugün de etkin, güvenilir ve uzun vadeli yatırım ortamı sağlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Yabancı Yatırımcı Vurgusu

Nureddin Nebati, Türkiye’nin yabancı yatırımcılar için ilgi odağı olmaya devam edeceğini söyledi. Bakan Nebati’nin açıklamaları dün akşam ve bugün sabah saatlerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan duyuruların ardından geldi.

Döviz kurlarındaki artış sonrası Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından dün gece saatlerinde, ekonomide atılacak yeni adımlara dair duyuru yapıldı. Açıklamada yalnızca gerçek kişilerin faydalanacağı gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi ihraç edileceği bildirilmişti.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Bakanlıktan sabah saatlerinde bir açıklama yapılmış ve TL kullanımının cazibesini artıracak uygulamalara devam edileceği belirtilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu