Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Muş’tan Esnafa Müjde! 15 Milyar Lira Hazır!

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Hazine Destekli Kredi Paketi” hakkında bilgi vererek esnafa yönelik müjde verdi. Detaylar haberde...
Bakan Muş’tan Esnafa Müjde! 15 Milyar Lira Hazır!
Son Güncelleme: 
Yorum

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nin (TESKOMB) Eğitim Semineri ve İstişare Toplantısı’na katıldı. Burada önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Muş, “Hazine Destekli Kredi Paketi” ile ilgili bilgi verdi. Söz konusu paket kapsamında esnaf ve sanatkarlara finansman desteği sağlanacağını söyledi.

“15 Milyar Lira Pazartesi Günü Gönderilecek”

Muş, böylece ilgili kooperatiflere 100 milyar liralık paketin ilk etapta 15 milyar lirasının pazartesi günü gönderileceğini açıkladı. Ayrıca geri kalanın 4 ay içinde gönderileceğini söyledi.

Esnafın en çok finansman desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek, Ak Parti döneminde bunun sağlandığını açıkladı. Bu konuda yeni stratejilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşeceğini bildirdi.

Hükümet olarak esnaftan yana olduklarını dile getirerek yapılacak yeni düzenleme ile esnaftan yana olacaklarını vurguladı. Esnafın aleyhinde olan hiçbir düzenlemeye müsaade etmediklerini aktardı.

Bakan Muş, “Esnafın olduğu yerde sakinlik, huzur olur, kurallara riayet olur. Ama ne kadar zayıflarsa toplum içerisinde o zaman kuralsızlık daha fazla artar. Ekonomik fonksiyonun yanında böyle sosyal ve çok önemli fonksiyonu da var” açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu