Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Muş: Esnafları Daha İyiye Taşıyacağız

Ticaret Bakanı Muş, Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması programında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Bakan Muş: Esnafları Daha İyiye Taşıyacağız
Son Güncelleme: 
Yorum

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından düzenlenen “Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması” programında konuşma gerçekleştirdi.

Bakan Muş, esnaf ve sanatkarların değişen ticari koşullara uyum sağlaması ve rekabet güçlerinin korunmasının en önemli amaçlar arasında olduğunu belirtti. Bakanlık olarak esnafın ülke ve ekonomi için farkında olarak çalışmalara odaklanıldığını söyledi.

“Küçük İşletmeleri Yalnız Bırakmadık”

Esnaf ve sanatkarlara destek sağlamak için çalıştıklarını belirtti. Küresel ekonominin zorlu sınavlar verdiğini kaydetti. Küçük işletmeleri bu zorluklar karşısında yalnız bırakmadıklarını aktardı.

Bakan Muş, salgın sürecinde esnaf ve sanatkarlara yönelik hayata geçirilen gelir kaybı ve kira desteği uygulamalarını hatırlattı. Bu kapsamda esnafın Halkbank’a olan kredi taksitlerinin de ertelendiğini kaydetti.

“Esnaf ve Sanatkarlarımızı Daha İyiye Taşıyacağız”

Muş, 2022’de esnaf ve sanatkarlara 90 milyar lira tutarında faiz indirimli kredi sağlandığını söyledi. Ticaret Bakanlığı olarak esnaf ve sanatkar ile kooperatiflerin karşısına çıkan sorunların çözümlerinde çaba sarf ettiğini söyledi.

Ticaret Bakanı “Esnaf ve sanatkarlarımızı daha iyiye taşımak adına ne gerekiyorsa birlikte yapmaya var gücümüzle devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Paraf Troy kartlı esnafların limitini 100 bin liradan 150 bin TL’ye çıkardıklarını söyledi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu