Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kurum: Başvuru Sayısı 58 Bini Geçti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Yarısı Bizden" kampanyası hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Bakan Kurum: Başvuru Sayısı 58 Bini Geçti
Yorum

Kentsel dönüşüme yönelik başlatılan “Yarısı Bizden” kampanyasına ilgi büyümeye devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan kampanyaya yönelik açıklama geldi.

Bakan Kurum, sosyal medya hesabından “İstanbullular Yarısı Bizden kampanyamızı tuttu.” açıklamasında bulundu.

Kurum, “3 günde 1 milyondan fazla vatandaşımızın hayatını etkileyecek sayıda başvuru aldık. 340 bin 460 bağımsız birim için 58 bin 61 başvuru yapıldı. Başvuruları inceliyor, süreçleri başlatıyoruz. İstanbul’umuzda riskli yapı bırakmayacağız.” dedi.

Bu gelişmelerin öncesinde Bakan Kurum, birkaç gün önce İstanbul’daki riskli 1,5 milyon yapı stokunu yenileyeceklerini, hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’nda uydu kentler inşa edeceklerini söylemişti.

Hedefin İstanbul’da tek bir riskli yapı bırakmamak olduğunu kaydetmişti. 26 Nisan itibarıyla bu saate kadar yapılan toplam başvuru sayısı 10 bin 165 bina olduğunu söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu