Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Koca’dan Eris Varyantı Açıklaması: Gündem Olmaya Değer Değil

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dönemde birçok ülkede yaygınlaşmaya başlayan Eris varyantına dair yeni bir açıklama yaptı. Detaylar haberde;
Bakan Koca’dan Eris Varyantı Açıklaması: Gündem Olmaya Değer Değil
Yorum

Geçen hafta yapılan laboratuvar incelemelerinde Türkiye’de de görüldüğü duyurulan Kovid-19’un Eris varyantına dair Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni açıklamalar geldi.

Sosyal medya platformu X hesabından paylaşımda bulunan Bakan, vatandaşların bu gelişme nedeniyle endişeye kapılmaması gerektiğini ifade etti.

“Türkiye’de Sınırlı Sayıda Vaka Görüldü”

Eris varyantının ortaya çıktığı ülkelerde hayatın normal seyrinde sürdüğünü söylerken Türkiye’de sınırlı sayıda vakada görüldüğü bilgisini verdi.

Ortada endişe edilecek bir durum olmadığını, bilim insanlarının varyanta ilişkin değerlendirmelerde bulunabileceklerini söylerken “Bilim insanları üzerinde konuşabilirler ama halkımız için gündem olmaya değer değil” ifadesini kullandı.

Fahrettin Koca Eris Varyantı Değerlendirmesi
Kaynak: X / @drfahrettinkoca

Dünya genelinde çok sayıda insanın ölümüne yol açan koronavirüsün, salgının başından bu yana sürekli mutasyona uğradığını söyleyen Koca, Omicron varyantının ardından basit tedbirler dışında tüm dünyada günlük yaşamın normale döndüğüne dikkat çekti.

“Virüs Tamamen Yok Olmaz”

“Bir virüs tamamen yok olmaz. Genel olarak, giderek daha zayıf varyantlara dönüşür.” diyen Bakan, yaşlıların ve kronik hastaların her zamanki gibi kendilerine dikkat etmeleri gerektiğini de vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu