Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Koca Hatay’da Temeli Atılan Hastanelerin Detaylarını Paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay'da temel atma töreni gerçekleştirilen yeni hastanelere dair bilgilendirmelerde bulundu. Detaylar haberde;
Bakan Koca Hatay’da Temeli Atılan Hastanelerin Detaylarını Paylaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yıkıcı depremlerden büyük hasar gören Hatay’da temel atma töreni gerçekleştirilen yeni hastanelere dair açıklamalarda bulundu. Koca, açıklamasında yeni hastanelerin proje ve özelliklerinden bahsetti.

Projeleri detaylandıran Koca, hastanelerin vatandaşlara hangi tarihten itibaren hizmet vereceğine dair de bilgiler sundu.

Koca’dan Hatay’daki Yeni Hastane Projelerine İlişkin Paylaşım

Bakan Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gün içinde gerçekleştirilen “Deprem Konutları ve Yeni Devlet Hastaneleri Temel Atma Töreni“nin ardından sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalar yaptı.

Paylaşımda, Hatay’da açılacak yeni hastanelerin özellikleri ve projelerine ilişkin videolara yer verildi.

Koca, bugün Hatay’da temeli atılmış olan 600 yataklı İskenderun Devlet Hastanesi’nin 154 yoğun bakım yatağı ve 27 ameliyathanesinin bulunacağı bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

300 yataklı Defne Devlet Hastanesi’nin iki aylık süre içinde, 400 yataklı Antakya Devlet Hastanesi’nin ise 10 Mayıs tarihi itibarıyla hizmete açılmasının planlandığını söyledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @drfahrettinkoca

Antakya Devlet Hastanesi, İskenderun Devlet Hastanesi, Acil Durum Hastanesi ile Defne Devlet Hastanesi’nin temellerinin bugün atıldığını söyleyen Bakan, ayrıca Hatay’ın yeni yerleşim yeri Gülderen’de 1000 yataklı bir şehir hastanesi kurulacağını hatırlattı.

Projeler Detaylandırıldı

Koca’nın hastane projelerine dair paylaşımları şu şekilde:

“Hatay’a Yeni Hastane, 1 – İskenderun Devlet Hastanesi. Temeli bugün atıldı. 600 yataklı. Sismik izolatörlü. Üçüncü basamak sağlık hizmeti verilecek bu hastanede 154 yoğun bakım yatağı, 27 ameliyathane, 113 poliklinik, onkoloji merkezi, kalp damar hastalıkları merkezi bulunacak.”

“Hatay’a Yeni Hastane, 2 – Defne Devlet Hastanesi. Temeli bugün atıldı. 300 yatak kapasiteli olarak planlandı. 80 yoğun bakım yatağı, 12 ameliyathanesi ve tüm branşlarda hizmet verecek donanımı olacak. Sadece 60 gün içinde vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.”

“Hatay’a Yeni Hastane, 3 – Antakya Devlet Hastanesi. Temeli bugün atıldı. 400 yataklı. 2 katlı çelik konstrüksiyon olarak inşa edilecek. 12 ameliyathanesinden onkoloji merkezine, üçüncü basamak niteliğinde bir hastane olacak. 10 Mayıs’ta hizmete hazır olmayı planlıyoruz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.