Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan Hatay’da Konuştu: 22 Bin 467 Konutun İnşası Başladı

Cumhurbaşkanı deprem bölgelerinden açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Erdoğan, konut çalışmaları hakkında bilgi verdi. İşte detaylar;
Erdoğan Hatay’da Konuştu: 22 Bin 467 Konutun İnşası Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından hükümetin de ana gündemi bu konu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, acının büyüklüğünü anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini söyledi. Ortalama 309 bin aileye 10 bin liralık ödemeler yaptıklarını, tek gayelerinin Hatay ve diğer illeri ayağa kaldırmak olduğunu belirtti.

1,5 ay içinde arama-kurtarma çalışmalarının bittiği, enkaz kaldırma faaliyetlerinin hızla sürdüğü geçici barınma merkezlerinin yaygınlaştırıldığı, kalıcı konutların inşaatının başlatıldığı bir döneme girdiklerini söyledi.

Geçici barınma 125 bini AFAD tarafından olmak üzere 176 bin çadır kurulduğunu ve dağıtıldığını belirtti. 101 bin aileye 15 bin lira taşınma desteği verildiğini dile getirdi.

Seçimin ülke gündeminden bir an önce çıkmasını istediklerini, felaketin izlerini birlikte ortadan kaldıracaklarını vurguladı.

Erdoğan, “Biz kendimize yakışanı yaparak deprem şehirlerini 1 yılda ayağa kaldırma sözümüzü tutmaya bakacağız.” ifadelerini kullandı. Sözlerini tutacaklarının altını çizdi.

“22 Bin 467 Konut”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Hatay’da temelini atacakları 3 bin 122 konutun inşasıyla 22 bin 467 konutun inşasının fiilen başladığını duyurdu.

Antakya Devlet Hastanesi’ni 10 Mayıs’ta açacaklarını paylaştı. Geçici barınma merkezlerinin kurulumunu da sürdürdüklerini, amaçlarının Mayıs’a kadar 100 bin konteyneri hayata geçirmek olduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu