Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Koca: Eris Varyantı için Ek Tedbire Gerek Yok

Bakan Koca, kabine toplantısı sonrasında Eris varyantı ve aşı programı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Bakan Koca: Eris Varyantı için Ek Tedbire Gerek Yok
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün Beştepe’de kabine toplantısı gerçekleşti. Toplantı sonrası Eris varyantı ve aşıyla ilgili açıklamada bulundu. Geçen hafta yaptığı açıklamada Eris varyantının gündem olmaya değer olmadığını söyleyen Bakan Koca, virüse yönelik ek tedbir gerekmediğini bildirdi.

Bakan Koca, Eris varyantının hasta etme gücünün giderek azaldığını bu yüzden ek tedbire gerek olmadığını söyledi.

Eris varyantının kolay bulaşma özelliği olduğunu, hafif bir gribe benzediğini ve virüsün bulaştığı kişi sayısının artabileceğini ama bunun ciddi bir tablo anlamına gelmediğini kaydetti.

“Yeni Bir Aşı Programımız Yok”

Bakan Koca, kısıtlama ve kapanama gibi kelimelerin sözlükten çıktığını ekledi. Eris varyantı sebebiyle hastaneye yatanların sayısının çok düşük olduğunu bildirdi.

Merak edilen konulardan biri olan aşı programı hakkında konuşan Bakan Koca, yeni bir program olmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Önceki gibi toplu bir aşılama programına kesinlikle ihtiyaç görmediklerini aktardı. Mevsim itibarıyla grip aşısını önemsediklerini, yaşlılar ve risk grubundaki hastaların yaptırması gerektiğini ekledi.

Koca, hedeflerinin sağlık hizmetlerinden memnuniyeti her geçen gün artırmak olduğun belirterek çocukluk çağı bağışıklık aşılama programlarını başarıyla sürdürdüklerini kaydetti.

Bakan Koca açıklamasını sonlandırırken şu ifadeleri kullandı:

“Teknoloji transferi ile Su Çiçeği, Kuduz ve Hepatit-A aşılarını ülkemizde üretmeyi planlıyoruz. Bizim aşı gündemimiz bu. Amacımız her hastaya sükûnet içinde şifa sunmak.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın