Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kirişci: Kırsal Kalkınma Destekleri Projeleri Onaylandı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Avrupa Birliği katkılı kırsal kalkınma destekleri projelerine dair açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Bakan Kirişci: Kırsal Kalkınma Destekleri Projeleri Onaylandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 791 milyon lira tutarındaki Avrupa Birliği katkılı kırsal kalkınma destekleri (IPARD- II) projeleri hakkında açıklamada bulundu. Kirişci, IPARD- II projelerinin onaylandığını belirtti.

Bakan Kirişci, IPARD-II programı proje değerlendirme sonuçlarına ilişkin paylaşımını bugün sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi.

“Yatırımcı ve Girişimcilerimize Hayırlı Olsun”

Kirişci, 791 milyon TL destek tutarındaki IPARD-II projelerinin değerlendirme sonuçlarının yatırımcı ve girişimcilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bakan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından, 1 Ocak 2023 tarihinden bugüne dek değerlendirmesi tamamlanmış olan toplam 733 proje başvurusunun onaylandığını belirtti.

Kirişci açıklamasında “Bu projelerin destek tutarı 791 milyon lira olup, yatırım süreçleri tamamlandığında ülke ekonomisine toplamda 1,3 milyar liralık yatırım kazandırılmış olacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @VahitKirisci

Tahıl Koridoru Anlaşmasının Uzatılmasına da Değindi

Bakan, gün içinde Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Alexander Grushko’nun, Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması’nın 2 ay uzatıldığı açıklamasına da değindi.

Tahıl Koridoru Anlaşması’nın iki ay daha uzatılmasının, küresel gıda arz güvenliği için son derece önemli olduğunu söyleyen Kirişci, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın lider diplomasisiyle 8 aydır büyük bir başarıyla yürütülen bu süreç, uluslarası dayanışmanın da en güzel örneklerinden biridir” ifadelerini kullandı.

Afet Bölgesindeki Çiftçilere Destek Sürüyor

Afet bölgesinde üretimin kesintiye uğramaması için tüm olanaklarla çiftçilerin yanlarında olduklarını belirten Kirişci, afet bölgesindeki çiftçilerden 142 bin ton ürün alımı yapıldığını da kaydetti.

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından, afet bölgesi ilan edilen illerde cins ve kota sınırı olmadan 142 bin ton ürün satın alınarak, üreticilere toplam 810 milyon TL ödeme yapıldığı bilgisini verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @VahitKirisci

Ürün alımlarının devam ettiğini söyleyen Kirişci, “Depremzede çiftçilerimizin her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz” mesajını verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.