Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kirişci: Devletimiz Çiftçiyi Desteklemeye Devam Ediyor

Çiftçilere tarımsal sulama kapsamında verilecek desteğe yönelik Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'den değerlendirme geldi. İşte Detaylar...
Bakan Kirişci: Devletimiz Çiftçiyi Desteklemeye Devam Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Tarımsal Sulama Amaçlı Su Kullanım Hizmet Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Kararı bugün Resmi Gazete’de yayımladı. Buna göre çiftçiler tarımsal sulama bedelleri kapsamında yüzde 50 oranında desteklenecek. Söz konusu karar sonrasında Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’den değerlendirme geldi.

Bakan Kirişçi, konuya dair sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu:

“Bugün yayımlanan Sayın Cumhurbaşkanımızın Kararıyla; çiftçilerimizin 2023 yılı tarımsal sulama ücretlerinin yüzde 50’sini karşılayacağız. Devletimiz, alın ve akıl terini üretimle buluşturan çiftçisini desteklemeye devam ediyor. Tüm üreticilerimize hayırlı, uğurlu olsun.”

Bakan Kirişçi Tarımsal Sulama Destek
Kaynak: Twitter

Kirişçi, sulama kooperatifleri tarafından işletilen sulama sahalarında Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı olarak üretim yapan çiftçilerin 2023 yılı tarımsal sulamadan kaynaklı kullanım hizmet bedellerini yüzde 50 oranında destekleyeceklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu