Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kasapoğlu’ndan KYK Yurtlarına Yönelik Açıklama

Üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlayacağının duyurulmasından sonra Bakan Kasapoğlu'ndan KYK yurtlarına yönelik açıklama geldi. Detaylar haberde...
Bakan Kasapoğlu’ndan KYK Yurtlarına Yönelik Açıklama
Son Güncelleme: 
Yorum

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar’ın geçen hafta yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurmasından sonra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’ndan KYK yurtlarına yönelik açıklamada bulundu.

Bakan Kasapoğlu, yüz yüze eğitime devam edecek öğrenciler için yurtları tekrar planladıklarının açıkladı. Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarının hem depremzedelerin hem de öğrencilerin hizmetine açılacağını duyurdu.

Öğrenciler ve Depremzedeler Mağdur Edilmeyecek

YÖK Başkanı Özvar’ın açıklamalarına değinen Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Dün itibariyle üniversitelerin senato kararıyla hem yüz yüze hem de online eğitim olarak yeni bir süreç başladı. Bizde bu yeni süreç çerçevesinde özellikle eğitime yüz yüze devam edecek öğrencilerimiz için yurtlarım tekrar planladık. Onları en güzel şekilde kendi mekanlarına tekrar kavuşturmak için ilgili hazırlıkları yaptık ve dün itibarıyla süreç hızlı bir şekilde başladı.”

Bakan Kasapoğlu, “Genç arkadaşımızı ve depremzedemizi mağdur etmemek adına bakanlık olarak tüm süreci çalışma arkadaşlarımız ile birlikte yöneteceğiz. Yaralarımızı hep birlikte saracağız ve daha aydınlık günlere birlikte yürüyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu