Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YÖK Başkanı Açıkladı: Yüz Yüze Eğitim Haftaya Başlıyor!

Depremden sonra üniversitelerin kapatılıp öğrencilerin uzaktan eğitime geçmesi kararında esneklik gösterildi. YÖK Başkanı, yüz yüze eğitim için tarihi açıkladı.
YÖK Başkanı Açıkladı: Yüz Yüze Eğitim Haftaya Başlıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Depremzedelerin Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirilmesi kararının alınmasıyla tatil edilen üniversitelere ilişkin yeni bir açıklama geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, iki aya yakın zamandır kamuoyunda tartışılan ve yoğun talep gören yüz yüze eğitim için yeşil ışık yaktı.

Basın toplantısı düzenleyen YÖK Başkanı, 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine özel olarak haftaya Pazartesi gününden itibaren talep eden öğrencilerin yüz yüze eğitime katılabileceğini duyurdu.

Konuşmasında üniversite öğrencilerinin devam zorunluluğundan da muaf tutulacağını paylaşan Özvar şöyle konuştu:

“3 Nisan 2023 tarihi itibariyle 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine mahsus olmak üzere halihazırda uygulanmakta olan uzaktan öğretim ile birlikte, isteyen öğrencilerin devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilmesine karar verildi.”

Ara Sınavlar Uzaktan Yapılacak

YÖK Başkanı, konuşmasında ara sınavların internet üzerinden yapılacağını açıklayarak, “Bahar dönemindeki ara sınavların, özel öğrencilik hakkı verilen uygulamalı eğitim içeren uygulamalar hariç, şeffaflık ve denetlenebilirlik ilkesi esas alınarak uzak öğretim yöntemiyle çevrimiçi yapılmasına karar verildi” dedi.

GCM Yatırım Banner

Yarıyıl sonu tek ders, tez izleme ve yeterlilik sınavlarının ise tarih ve yönteminin ise her üniversitenin yetkili kurullarınca belirleneceğini kaydetti.

Özel öğrenciler için “Başka bir yüksek öğretim kurumunda eğitime devam etmekte olan öğrencilerin, bu eğitimi aynı şekilde sürdürebilmelerine” karar verildiğini ifade etti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.