Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kacır: Rusya’dan Türkiye Çok Yoğun Bir Yatırım İlgisi Var

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Soçi ziyaretine yönelik değerlendirmede bulunarak Rusya’dan Türkiye çok yoğun bir yatırım ilgisi olduğunu söyledi.
Bakan Kacır: Rusya’dan Türkiye Çok Yoğun Bir Yatırım İlgisi Var
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki gün önce Soçi’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi. Rusya’ya yapılan ziyarete Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır da katıldı.

Yapılan ziyaret kapsamında heyetler arasında gerçekleşen görüşmelerde iki ülkenin teknoloji ve sanayi alanında yeni iş birlikleri ele alındı.

Kabine toplantısı sonrasında konuya yönelik Sputnik’e konuşan Bakan Kacır, Rus iş insanlarının Türkiye’de önemli yatırımları olduğunu söyledi.

Bakan Kacır, sanayi sektöründe de önemli yatırımların olduğunu ve Rusları bu konuda teşvik etmeye ve desteklemeye devam edeceklerini aktardı.

Pek çok ülkenin olduğu gibi Rusya’dan Türkiye çok yoğun bir yatırım ilgisi olduğunu belirtti.

Bakan Kacır açıklamasının sonunda şu ifadeleri kullandı:

“Bazı alanlarda stratejik iş birlikleri de mümkün Rusya ile. Karşılıklı kabiliyetlerimizin güçlü olduğu işbirliklerini artırmak istiyoruz. Savunma sanayinde de bazı görüşmeler yapılıyor.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu