Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Ersoy: Antalya Bu Yaz 2019 Rekorunu Yakalayacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, en çok gelir elde ettikleri şehrin Antalya olduğunu söylerken, 2023 yılı hedeflerinden bahsetti. Detaylar haberde;
Bakan Ersoy: Antalya Bu Yaz 2019 Rekorunu Yakalayacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kültür ve turizm faaliyetleri kapsamında Antalya’da çeşitli ziyaretler ve söyleşiler gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmde en çok gelir elde ettikleri şehrin Antalya olduğunu söylerken, yıl sonu için hedeflenen rakamlardan bahsetti.

Mahalle muhtarları ve vatandaşlar ile bir araya gelen Bakan, Antalya’nın, Türkiye’nin önemli bir turizm şehri, hatta Türk turizminin başkenti olduğuna dikkat çekti.

Ersoy: Antalya için Bu Yıl 14-15 Milyon Ziyaretçi Hedefliyoruz

En çok geliri elde ettikleri şehrin Antalya olduğunu söyleyen Bakan, ziyaretçi sayısının bu yıl oldukça yüksek seviyelerde seyrettiği bilgisini verdi.

2023 yılı itibarıyla 14 ila 15 milyon civarında ziyaretçiyle pandemi öncesi gerçekleşen rakamların yakalanabileceğini belirtirken, şehrin 2019 yılında ziyaretçi sayısında rekor kırdığını hatırlattı.

Bu yıl, 2019 rekorunun yakalanacağını umduğunu söyleyen Ersoy, şehrin şu sıralar günlük ortalama 100 bin ziyaretçiyi ağırladığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @MehmetNuriErsoy

“Turizmde Sezonu 12 Aya Çıkarmaya Çalışıyoruz”

Temmuz ayının sonlanması sonrası Ağustos ayında bu rakamların da üzerine çıkılacağını düşündüğünü söyleyen Ersoy, turizmde sezonu 12 aya getirmenin önemine de değindi.

“Buraya yeteri kadar turist getirebildiğimiz zaman tarımı da otomatikman ayağa kaldırmış oluyoruz. Tabii turizmde sezonu 12 aya getirmemiz gerekiyor” diyen Ersoy, böylelikle çok daha değerli yatırımların gerçekleşmesinin önünü açmış olacaklarını dile getirdi.

Nitelikli turist yakalama hedefi koyduklarını, nitelikli turistin daha fazla Antalya’ya gelmesini sağlayarak esnafa, çiftçiye gelir olarak daha fazla katkı sağlama hedefinde olduklarını sözlerine ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.