Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Duyurdu! 575 Milyon TL’lik SED Ödemesi Hesaplarda

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, Sosyal ve Ekonomik Destek ödemeleri kapsamında bu ay 575 Milyon TL'nin hesaplara aktarıldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Bakan Duyurdu! 575 Milyon TL’lik SED Ödemesi Hesaplarda
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerine yönelik açıklamada bulundu.

Bakan Göktaş, SED’den yararlanan çocuklar için ailelerin hesaplarına bu ay toplam 575 Milyon TL yatırıldığını duyurdu.

Bunun yanında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocukların temel ihtiyaçlarının ve okul masraflarının karşılanması amacıyla ihtiyaç sahibi ailelere SED hizmeti sağlandığını söyledi.

Söz konusu uygulama ile çocukları aile bütünlüğü içinde desteklediklerini dile getirdi. Çocukların ailelerinin yanında yaşama en sağlıklı şekilde hazırlanabileceğini belirtti.

Bakan Göktaş, SED hizmetinden yararlanan her bir çocuk için aylık ortalama 3 bin 571 TL destek verildiğini kaydetti.

Bu gelişmelerin öncesinde Bakan Göktaş, SED miktarının Temmuz ayında memur maaş zam oranına göre yükseltildiğini söylemişti. Bu kapsamda Temmuz ayında toplam 584 milyon 118 bin 187 lira hesaplara aktarılmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu