Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Dönmez: Gabar’daki Sondaj Değerlendirmesi Bitmek Üzere

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gabar Dağı'ndaki petrol üretim çalışmaları hakkında son durumu kamuoyu ile paylaştı.
Bakan Dönmez: Gabar’daki Sondaj Değerlendirmesi Bitmek Üzere
HABER GİRİŞ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Gabar Dağı’ndaki petrol üretim çalışmaları hakkında değerlendirmede bulundu. “An itibarıyla sondaj ve kuyu değerlendirme çalışmalarımız tamamlanmak üzere. İlk değerlendirmeler olumlu. Ama arkadaşlardan son bilgileri bekliyoruz. İnşallah netice alınca da Sayın Cumhurbaşkanı’mız bu müjdeyi vatandaşımızla paylaşacak.” diyen Dönmez, seçim çalışmaları esnasında gazetecilere açıklamada bulundu.

Özellikle son yıllarda hem denizde hem de karada hidrokarbon arama ve araştırma çalışmalarına büyük bir yoğunluk verdiklerini dile getirdi.

2022 yılında Karadeniz’de çok büyük bir keşif gerçekleştiklerini belirterek, karada devam eden aralıksız çalışmalarla ilgili olarak Adana Çukurova’daki petrol keşfini hatırlattı. Daha sonra geçen yıl Esma Çevik kuyularında 180 milyon varillik üretilebilir rezervi olan bir saha keşfettiklerini söyledi.

“Yine o zamanlar hatırlarsanız Gabar bölgesinde, Esma Çevik’in yakın bölgelerinde aynı formasyona sahip bazı yapıların olabileceği yönünde arkadaşlarımızın değerlendirmeleri olmuştu.” diyen Dönmez, ekiplerin iki ay kadar önce sondaj çalışmalarına başladığını açıkladı.

An itibarıyla da sondaj ve kuyu değerlendirme çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu sözlerine ekledi. Çalışmalar hakkında son bilgileri beklediklerini, ilk değerlendirmelerin olumlu olduğunu ve sonuçların tamamen alınmasının ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu müjdeyi duyuracağını aktardı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

AK Parti’den birinci sıra milletvekili olarak gösterildiği Eskişehir’de seçim çalışmalarını sürdüren Dönmez, “Biz aziz milletimize verdikçe Rabbim de bize veriyor. Arkası gelecek. Verdik ya size şimdi bedava gaz. Dua edin çoğalacak, bereketlenecek. Şimdi sıra petrolde. Çok yakın bir zamanda petrolle ilgili de büyük bir müjde verebiliriz.” dedi. (Kaynak: AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.