Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Dönmez: Depremzedelerin 4 Milyar TL’lik Fatura Borcu Silindi

Bakan Dönmez, deprem bölgesinde olan vatandaşların ödenmemiş doğal gaz ve elektrik faturalarının silinerek bu kapsamda 4,08 milyar TL'lik destek verildiğini açıkladı. Detaylar haberde...
Bakan Dönmez: Depremzedelerin 4 Milyar TL’lik Fatura Borcu Silindi

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilen yerlerde konut ve iş yeri olmak üzere yıkılan, acil yıkılacak, ağır veya orta hasarlı hale gelen abonelerin, ödenmemiş elektrik veya doğal gaz faturalarının silineceği duyuruldu. Konuya dair Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den açıklama geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Dönmez, “Depremde evi ve/veya işyeri yıkılan, acil yıkılacak, orta ve ağır hasarlı vatandaşlarımızın depremden önceki ödenmemiş tüm elektrik ve doğal gaz faturaları silindi.” dedi.

4,08 Milyarlık Borç Silindi

Bu kapsamda elektrikte 3,13 milyar TL, doğal gazda 953 milyon TL olmak üzere doğrudan destek tutarı 4,08 milyar TL olduğunu açıkladı.

Bakan ayrıca Adıyaman, Hatay, Malatya ve K.Maraş’ın tamamıyla G.Antep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki depremde zarar görmeyen yüksek tüketimli sanayi ve ticarethane aboneleri haricinde tahakkuk ve tahsilatların 31 Mayıs’a kadar ertelendiğini belirtti.

Dönmez, Haziran’dan itibaren tanzim edilecek faturaların faiz uygulanmadan 6 eşit taksite bölüneceğini aktardı. Hem deprem bölgesinde hem de deprem bölgesi dışında yaşayan vatandaşlara her türlü desteğin sağlanacağını söyledi. Birlik, beraberlik ve dayanışmayla yaraların sarılacağını ifade etti.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu