Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Dönmez: 10 İlde Elektrik ve Doğal Gaz Altyapıları Onarıldı

Bakan Dönmez, depremden etkilenen illerdeki elektrik ve doğal gaz çalışmaları hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde..
Bakan Dönmez: 10 İlde Elektrik ve Doğal Gaz Altyapıları Onarıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’yi derinden etkileyen depremin 9. gününde arama-kurtarma çalışmaları hızla devam ederken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den elektrik ve doğal gaz verme çalışmaları hakkında açıklama geldi.

Bakan Dönmez, Hatay’ın İskenderun ilçesindeki Bakanlığa bağlı ekiplerin çalışmalarıyla ilgili incelemede bulunarak, depremden etkilenen 10 ilde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

“Depremden Etkilenen İllerde Elektrik ve Doğal Gaz Altyapıları Onarıldı”

Yaklaşık 10 bin kişiyle arama-kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti. Dönmez, Bakanlığın başta madenciler olmak üzere sahada olduğunu söyledi. Madencilerin çalışmalara yoğun bir şekilde katkı sağladığını kaydetti.

Dönmez, deprem nedeniyle zarar gören 10 ilde elektrik ve doğal gaz altyapılarının onarıldığını belirtti. Ayrıca Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da hasarın yoğun olduğunu söyleyerek çalışmaların ardından elektrik ve doğal gaz verme işlemlerinin hızlıca tamamlanacağını söyledi.

“Oturum Halinde Olan Binalara Gaz Verme İşlemleri Yürütülecek”

Bakan, hasarın yoğun olan bölgelerde binaları ve şebekleri test etmeden doğal gazı verme imkanının söz konusu olamayacağını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Konuyla ilgili hassas davrandıklarını ifade eden Dönmez, ekiplerin o bölgelerde özellikle oturum halinde olan binalardan başlamak suretiyle gaz verme işlemlerini yoğun bir şekilde yürüttüklerini söyledi.

Bakan Dönemz, bu açıklamalarının birkaç gün öncesinde konuya yönelik değerlendirmede bulundu. Uzmanların onay verdiği konutlara elektrik verileceğini ve akaryakıt konusunda bir sıkıntının yaşanmadığını aktardı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.