Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Dönmez’den Deprem Bölgelerine Yönelik Doğal Gaz ve Elektrik Açıklaması

Bakan Dönmez, deprem bölgelerindeki vatandaşların dağıtım şirketlerine başvurmaları halinde hasarsız konutlara elektrik verileceğini söyledi. Detaylar haberde...
Bakan Dönmez’den Deprem Bölgelerine Yönelik Doğal Gaz ve Elektrik Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’de büyük bir yıkıma neden olan deprem ile ilgili TEİAŞ 12. İşletme Müdürlüğü’nde açıklamada bulundu.

Bakan Dönmez, Kuşdağı’nda bir lav hareketi olduğunda dair iddialar ile ilgili konuştu. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) talimat verildiğini söyleyerek incelemelerin başladığını aktardı.

“Uzmanlarca Onay Verilen Konutlara Elektrik Verilecek”

Volkanik hareket olmadığını belirterek, çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Bakan Dönmez, deprem bölgelerindeki vatandaşların dağıtım şirketlerine başvurmaları ile birlikte uzmanlarca onay verilen hasarsız konutlara elektrik verileceğini söyledi.

Doğal gazsız kalan Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman şehirlerine dün itibarıyla BOTAŞ tarafından onarım işlemlerinin tamamladığını söyledi. Şehirlerin girişlerinde doğal gaz olduğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner

“Akaryakıt Konusunda Bir Sıkıntı Yaşanmıyor”

Şehir içerisine gaz dağıtımında kuruluşların yapması gereken işleri olduğunu söyledi. Kontrollerin ve hasar tespit çalışmalarının yapılması gerektiğini aktardı. Hasarın yoğun olduğu bölgelere doğal gazın verilmemesi gerektiğini kaydetti.

Bakan Dönmez, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte hareket ederek doğal gazsın kontrollü bir şekilde verileceğini söyledi.

Depremden önce bölgede günlük yaklaşık 6,7 milyon litre akaryakıt tüketildiğini, depremden sonra bunun 3 kat arttı ve 18-20 milyon litrelere çıktığını kaydetti. Akaryakıt konusunda bir sıkıntının yaşanmadığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın