Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bozdağ Anayasa Teklifinin Verileceği Tarihi Açıkladı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ anaysa teklifi hakkında son gelişmeleri açıkladı. Teklif TBMM'ye ne zaman sunulacak?
Bakan Bozdağ Anayasa Teklifinin Verileceği Tarihi Açıkladı
HABER GİRİŞ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, anayasa teklifiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Anayasa teklifinin önümüzdeki haftalar içinde TBMM’ye sunulacağını söyledi.

Bakan Bozdağ, muhalefetin TBMM’ye sunulan teklifi gördükten sonra destek vereceği konusunda umutlu olduğunu açıkladı. Ayrıca Anayasa’nın 24’üncü ve 41’inci maddelerinde değişiklik yapılacağını söyledi. Düzenleme kapsamında başı açık olan ve örtülü olanın teminat altına alınacağını kaydetti.

Anayasa 24. ve 41. Madde
Kaynak: Anayasa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en son düzenlediği kabine toplantısında konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Cumhur İttifakının meclise teklifi sunmayı planladıklarını duyurmuştu. Meclis’te farklı bir denklem çıkması halinde gereğinin yapılacağın aktarmıştı.

Yakın bir zamanda anaysa değişikliği hakkında konuşan Bozdağ, CHP Engin Altay ile görüşme yaptıklarını ve çalışmalara katkı vermeyeceklerini söyledi. Yapılan düzenleme ile tüm kadınların faydalanabileceğini bildirdi. Aile birliğinin korunması hakkında konuşarak ailenin sadece kadın ve erkek arasında kurulabileceğini vurguladı.

CHP ve Ak Parti arasında başörtüsü diyaloğu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü ile ilgili kanun teklifi vereceklerini duyurmasının ardından başladı. Bu teklifin ardında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na çağrıda bularak başörtüsü meselesinin anayasada çözülmesi ile ilgili teklifte bulundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.