Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat: Tek Menfaatimiz Ekonomimizin Güçlü Olması

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ASKON tarafından düzenlenen toplantıda ekonomideki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bakan Bolat: Tek Menfaatimiz Ekonomimizin Güçlü Olması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından derneğin genel merkezinde düzenlenen 14. Ekonomi Değerlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Bakan Bolat, Bolat, piyasanın adil, istikrarlı, rekabetçi bir şekilde işlemesini sağlamaya çalışan düzenlemeler yapmakla görevli olduklarını söyledi.

Bunu yaparken de denetleme yapmakla görevli olduklarını aktaran Bolat, “Bu denetlemeleri de ekiplerimizle beraber yerine getiriyoruz. Piyasa ne kadar düzelirse ne kadar düzenli işlerse biz o kadar mutlu oluruz, iş yükümüz azalır o anlamda.” ” diye konuştu.

Dünyada ihracatın gerilediğini ama Türkiye’nin depreme rağmen ihracatını korumayı başardığını belirten Bolat, “İthalat konusunda proaktif davranıyoruz. Yerli ve milli sanayi üretimine, istihdama ve döviz rezervlerimize zarar veren kayıt dışı ithalata karşı aktif bir politika izliyoruz. İzlemeye de devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bolat sözlerinin devamında, “Bizim tek bir menfaatimiz var. O da ülkemiz ekonomisinin güçlü olması, zarar görmemesi, halkımızın refahının zarar görmemesi.” diye konuştu. Bakan Bolat, bu sene 1 trilyon dolar milli gelirin aşılacağını ve büyümeye yönelik hedeflerin çok iyi gittiğini belirten Ömer Bolat, yüzde 4’ün üzerinde bir büyüme oranı hedeflendiğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Yüksek enflasyonla mücadelenin birinci öncelikleri olduğunu belirten Bolat, “Yine bir diğer öncelik ise deprem bölgelerinin ayağa kaldırılması. Bu yıl sonuna kadar söz verildiği gibi on binlerce konut teslim edilecek depremzede kardeşlerimize.” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.