Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bilgin’den Milli Gelir Çıkışı! 10 Bin Dolar Sınırında!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye'nin ekonomisine yönelik kayda değer açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
Bakan Bilgin’den Milli Gelir Çıkışı! 10 Bin Dolar Sınırında!
HABER GİRİŞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bugün ziyarette bulunduğu Erzurum’da, MHP İl Başkanlığı’na da gitti. Erzurum MHP İl Başkanlığı’nda önemli açıklamalarda bulunan Vedat Bilgin, Türkiye Yüzyılı’nın önemini vurguladı.

Türkiye Yüzyılı’nın tarihsel bir yürüyüş olduğunu kaydetti. Bunu kimsenin geriye çeviremeyeceğini aktardı.

“Fert Başına Düşen Milli Gelir 10 Bin Dolar Sınırına Yükseldi”

Bakan Bilgin, bunun bireysel iradeyi aşan bir şey olduğunu söyleyerek, Türkiye’de artık fert başına düşen milli gelirin bin dolarlarda değil 10 bin dolar sınırında olduğunu kaydetti. Ekonominin 1 trilyon dolarlık olma yolunda olduğunu kaydetti.

“Bu 1 trilyon dolar, Azerbaycan, Türkmenistan gazlarıyla bütünleştiği zaman Orta Asya’nın ticaret yollarıyla bütünleştiğinde, Türk girişimcileri buralarda işler yapmaya başladığı zaman Avrupa bundan endişe edecek hiçbir gerekçe bulamaz.” açıklamasında bulundu.

Bunun Avrupa’ya katkı yapacağını söyleyen Bilgin, Türklerin barış kuran ülke olduğunu aktardı. “Türkiye bu geleceği inşa edecek en önemli iradeyi, Cumhur ittifakı iradesini siyaseten ortaya koymuştur” diyerek konuştu.

GCM Yatırım Banner

Dünyada etkili olan ekonomik kriz ile ilgili konuşan Bilgin, bunun arkasında, büyük filozofların analiz ettiği medeniyet krizi olduğunu aktardı.

Cumhur İttifakı’na yönelik konuşan Bilgin, “Cumhuriyet’in yüzüncü yılına giderken Büyük Türkiye Projesini omuzladığını ve bu doğrultuda kararlılıkla yürüyen ittifakın adı olduğunu” aktardı.

Bilgin, bugün ziyarette bulunduğu Erzurum’da asgari ücrete ve EYT’ye yönelikte konuştu. EYT’de çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

“Salı günü asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacağız. Enflasyonist ortamın verdiği tahribatların meydana getirdiği zararları ortadan kaldırmak bizim sosyal politika tedbirleri ile yapacağımız işlerdir.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.