Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bilgin: EYT’de Çalışmalar Tamamlanmak Üzere

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete ve EYT'ye yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde..
Bakan Bilgin: EYT’de Çalışmalar Tamamlanmak Üzere
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete ve EYT’ye yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

EYT’de teknik çalışmaların devam ettiğini belirten Bilgin, tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Eskiden dijital ortamlarda kayıt tutulmadığını bunun özel sektörde çalışan işçilerde çok daha yaygın olduğunu belirtti.

“Kayıtların Dijital Ortama Aktarılmasında Çalışmalar Devam Ediyor”

Bakan Bilgin, bu işçilerin herhangi bir kaybının olmaması için kayıt dışında kalanların kayıt içine alınması, dijital ortama aktarılması konusunda çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Önce Türkiye’de çalışıp sonra yurt dışına gidenlerinde taleplerinin olduğunu aktaran Bilgin, konsolosluklarda yoğun bir çalışmanın olduğunu kaydetti.

EYT’ye yönelik tedbirlerin alındığını vurgulayan Bilgin, “Bunlardan bir tanesi kıdem tazminatının ödenmesi konusunda KGF’den bir kredi verilmesi. Maliye Bakanımız Nebati Bey ile bu konuda görüştük. Bu konuda hazırlıkların yapıldığını kendileri de aktardılar.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

“Salı Günü Uzlaşmaya Varacağız”

Konuya ilgili herhangi bir aksamanın olmayacağını aktaran Bilgin, Türkiye’nin bu konuları çözerek ilerleyeceğini ifade etti.
Bakan Bilgin, dün asgari ücrete yönelik yaptığı açıklamayı yineleyerek “Salı günü asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacağız. Enflasyonist ortamın verdiği tahribatların meydana getirdiği zararları ortadan kaldırmak bizim sosyal politika tedbirleri ile yapacağımız işlerdir.” açıklamasında bulundu.

Bakan, en önemli sosyal politika araçlarından birisinin asgari ücret ve toplu sözleşmeler olduğunu kaydetti. Sorunların çözüleceğini tekrardan vurguladı.

Bakan Bilgin, dünkü konuşmasında ayrıca Emekçileri koruyan, onları tatmin eden ve yaşam aşamalarına katkı sağlayacak bir ücret seviyesinde olacağını düşündüğünü söyledi. Bununla birlikte Türkiye’nin raht bir nefes alacağını aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.