Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Bilgin’den EYT’de Yaş Sınırı Hakkında Açıklama Geldi!

Vatandaş EYT hakkında çıkacak kararı merakla beklerken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, yaş konusuna yönelik cevabın ne zaman verileceğini açıkladı. Detaylar haberde...
Bakan Bilgin’den EYT’de Yaş Sınırı Hakkında Açıklama Geldi!
Son Güncelleme: 
Yorum

Milyonlar Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili verilecek kararı beklerken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den konuya yönelik açıklama geldi.

EYT düzenlemesinde sona yaklaşmışken dün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve birkaç isimle birlikte toplantı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantıda EYT’de yaş şartının kadınlarda 48, erkeklerde ise 50 yaş olacağına dair konuşmaların olduğu paylaşıldı.

Söz konusu yorumlara cevap veren Bilgin, Genel Kurul’daki bütçe görüşmelerinde EYT’de yaş şartına yönelik açıklamanın yapılacağını kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçesi bugün görüşüleceği ifade edildi. Bakan Bilgi’nin akşam saatlerinde açıklama yapmasının beklendiği aktarıldı.

Bu gelişmelerin öncesinde Türkiye İşveren Sendikalar Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol’dan konuya yönelik yakın bir zamanda açıklama gelmişti. EYT’de işverenlerin yalnız bırakılmayacağını ve emekli olup çalışmaya devam edeceklerin olduğunu kaydetti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise bu ayın başlarında EYT düzenlemesinde emekli olacak kişilere verilen kıdem tazminatı için şirketlere kredi verileceğini açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu